Doradca czyli moje „quo vadis” cz. 1.

Doradca to – chyba nie tylko w mojej opinii – jeden z tych szczególnych zawodów, który wiąże się nierozerwalnie z dużym zaufaniem jakie powinno cechować relacje z klientem, tak w ujęciu personalnym jak i korporacyjnym. Jak może być inaczej? Przecież sugerowane rozwiązania – w obu przypadkach – mają realne oddziaływanie tak na życie ludzi jak i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Napisałem sugerowane, ponieważ nigdy nie stawiam się w pozycji osoby decyzyjnej – to nie jest moja rola. Moją rolą jest dopilnowanie aby cała zgromadzona wieloletnia wiedza służyła jak najlepiej moim klientom.

I tu pozwolę sobie na podzielenie się z pewną myślą, która szczególnie cechuje pracę doradcy. Jest ona oczywiście związana ze zdobywaniem doświadczenia i praktycznej wiedzy na różnych frontach działań. Zasada jest – przepraszam, że to napiszę – banalnie prosta. Im więcej miało się problemów do rozwiązania, wyzwań z którymi się trzeba było zmierzyć, tym więcej można potem zaoferować moim klientom.

Dlaczego to napisałem? Otóż chciałem podkreślić wagę doświadczenia, a nie tylko szkoleń i wiedzy teoretycznej w podejmowaniu decyzji. Możecie się Państwo oczywiście z mną nie zgodzić… ale praktycznie dwie dekady zmagania się z różnymi wyzwaniami i zagadnieniami nieco usprawiedliwiają mój osąd w tej sprawie (https://marekkowalewski.pl/referencje/).

Klienci za to – czy to w zakresie marki personalnej, czy też korporacyjnej – zawsze mogą liczyć na moje pełne zaangażowanie, dostęp do wiedzy jaką posiadam… oraz możliwość spojrzenia na zagadnienia i problemy z perspektywy osoby – że tak powiem – „z zewnątrz”. Sesje z klientami zawsze uwzględniają ich potrzeby, szkolenia są przygotowywane pod konkretną firmę i jej wymogi a system działania jest zależny od oczekiwanego wyniku. Z reguły preferuję bezpośrednią współpracę z poszczególnymi pracownikami w taki sposób aby nie destabilizować pracy firmy – co często się zdarza kiedy angażują się od razu całe wydziały… Chociaż oczywiście wszystko zależy od okoliczności.

Oczywiście zachęcam do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej linkami – zawarte tam informacje i oferta mówią znacznie więcej o zasadach mojego działania i zakresie prac jaki jestem w stanie zaoferować.

Serdecznie pozdrawiam
Marek M. Kowalewski