O mnie

Kim jestem? Co to jest marka? Kim jest architekt marki?

Opis mojego zawodu jest w sumie dość prosty, zajmuję się… marką personalną i korporacyjną. Co kryje się za tymi pojęciami? Oba mają dość szeroki aspekt zagadnień. Jednak ujmując pokrótce – całokształt tworzenia marki to działania mające na celu wykreowanie jednolitego, zapadającego w pamięć przekazu.

…Proszę się zastanowić – dlaczego w supermarkecie sięgacie Państwo po ten a nie inny produkt? Czy nie jest to przypadkiem marka obiecująca walory, które przypadły Państwu do gustu? Często nie zwracamy uwagi jak podświadomie identyfikujemy się z marką. Ile razy słyszałem „kupuję produkt, ponieważ jego jakość jest najlepsza” – jak dla mnie jest to właśnie obietnica marki …

Jak już wspomniałem powyżej w swojej pracy rozróżniam dwa nurty działań brandingowych – markę firmy (corporate branding) oraz markę osobistą (personal branding). O ile pierwsze zagadnienie jest popularne w rodzimym świecie biznesu, o tyle marka osobista pozostaje nadal niedocenionym, ale niezaprzeczalnie użytecznym nośnikiem informacji. Marka przynależy się jednak nam wszystkim. Pracownicy przedsiębiorstwa budują swoją markę zarówno w relacjach z innymi współpracownikami ale również w relacjach z innymi firmami. Dobrze rozwinięta marka niejako chroni swojego właściciela. Ułatwia nie tylko nawiązywanie kontaktów ale i wspiera przy decyzjach odnośnie kariery.

Marka to nie perpetuum mobile – wykreowana nie działa samoczynnie i z jednakową siłą…

To wszystko brzmi bardzo ciekawie, prawda?

I tak w istocie jest. Szczególnie miło wspominam kampanie dla różnych osób znanych i rozpoznawanych … Osobiście twierdzę, że najlepiej się sprawdzić w kampanii wyborczej – to w mojej opinii jest naprawdę dobra szkoła marketingu w pigułce. Tam nigdy nie ma czasu, projekty oraz kampanie trzeba przygotowywać na wczoraj… a jedna pomyłka może zaprzepaścić wszystkie szanse. Owszem, jest stres, ale i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy…. oraz sprawdzenia swoich możliwości.

A w ujęciu historycznym…

Od ponad 20 lat z powodzeniem wykorzystuję swoją wiedzę oraz doświadczenie z zakresu szeroko pojętego marketingu współpracując z moimi klientami i pracodawcami. Nie ukrywam, że praca w zawodzie jaki wybrałem sprawia mi dużą satysfakcję.

Dotychczas zajmowałem się przygotowywaniem i wdrażaniem kampanii wizualnych / brandingowych, tworzeniem zarówno personalnego jak i korporacyjnego brandu, copywritingiem, dziennikarstwem, współtworzeniem miesięcznika oraz działaniami w mediach internetowych. Na swoim koncie mam też kilka wystaw moich grafik artystycznych, które w wolnych chwilach projektuję.

Z ciekawszych sukcesów zawodowych mogę wymienić: współpracę z Zarządem Głównym Polskiego Związku Wędkarskiego, zaprojektowanie kampanii wizualnej i współtworzenie kampanii promocyjnej dla „Dni Ursynowa” największego eventu tego typu w Warszawie, zaprojektowanie jednolitego brandu dla Urzędu dz. Ursynów, wsparcie kreatywne dla kampanii promujących dzielnicę, restrukturyzację holdingu spółek i w efekcie stworzenie scentralizowanego dz. marketingu i sprzedaży, wybory parlamentarne – skuteczna kampania brandingowa dla kandydata niezależnego, b. Marszałka Sejmu Marka Borowskiego, wybory Prezydenta RP – kampania wizualna oraz wsparcie marki dla kandydata Prof. Tomasza Nałęcza (dzięki kampanii kandydat został następnie doradcą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego)

Zapraszam do zapoznania się z przygotowaną ofertą.

Pozdrawiam
Marek M. Kowalewski